Hoppa till sidans innehåll

2013


SSFLogo

Officiella resultat för Nybroloppet 2013-02-03

Plac  Startnr  Namn Klubb Tid
 
    D 21- - 40 km Masstart klassisk stil
1 28 DOLK Sara Hultsfreds LK 2:14:15
2 27 WAHLBERG Elina OK Dacke 2:39:15
3 30 MARTINSEN Nina Nybro Skidklubb 2:53:48
4 26 BERGGREN Malin Växjö AIS 2:57:51
5 25 JOHANSSON Emelie Hultsfreds LK 3:17:09
6 29 NILSSON Emma Tockarps IK 4:01:05
 
    D 21- - 20 km Masstart klassisk stil
1 31 LUNDQVIST Elin Nybro Skidklubb 1:31:29
2 32 JÖNSSON Kerstin Nybro Skidklubb 1:53:27
 
    H 21- - 40 km Masstart klassisk stil
1 1 KNOLL Johannes OK Dacke 1:48:20
2 88 JOHANSSON Erik Tranemo IF Skidklubb 1:48:20
3 2 ÅLEHEIM Joakim Nybro Skidklubb 1:49:21
4 4 WESLIEN Elis Nybro Skidklubb 1:53:09
5 85 GUSTAVSSON Peter OK Stigen 1:56:42
6 74 RYDENFALK Nils Hultsfreds LK 1:57:38
7 3 TÄRNHUVUD Johan OK Dacke 1:57:52
8 8 HOLMBERG Pontus Landsbro IF SK 1:58:41
9 78 ENARSSON Joakim Fågelfors IF 2:05:04
10 58 SVENSSON Rickard SOK Viljan 2:08:07
11 75 FRANSSON David Växjö AIS 2:09:34
12 81 NILSSON OSKAR Nybro Skidklubb 2:10:10
13 63 STARK Patrik Ingelstads IK 2:10:25
14 46 ERNDIN Hampus Nybro Skidklubb 2:10:43
15 84 MADSEN Jonas Nybro Skidklubb 2:11:34
16 77 STÅHLGREN Philip Växjö AIS 2:11:47
17 50 SVENSSON Fredrik OK Dacke 2:12:52
18 70 FOLKESSON Emil Ålems OK 2:13:40
19 64 ANDERSSON Martin FK Finn 2:13:45
20 55 ISAKSSON Robert Landsbro IF SK 2:14:48
21 56 FRANZEN Ola Falköpings AIK SK 2:16:23
22 87 BLOMGREN Erik Rydaholms GoIF 2:16:36
23 61 KARLSSON Mikael Vasas SC 2:18:32
24 76 SUNDH Oskar Nybro Skidklubb 2:19:06
25 79 ISRAELSSON Dennis Nybro Skidklubb 2:21:06
26 93 RYDBERG Ulf Misterhults AIS 2:21:24
27 40 PERSSON Henrik Målerås IF 2:25:39
28 43 HED Martin Hultsfreds LK 2:27:50
29 53 KARLSSON Patric Andreas Hultsfreds LK 2:27:50
30 380 OLSSON Martin OK Gynge 2:29:42
31 44 WAHLSTRÖM Oscar Hultsfreds LK 2:29:57
32 59 LUNDMARK Niklas Vissefjärda GOIF 2:30:08
33 39 LENNARTSSON Axel Nybro Skidklubb 2:31:03
34 72 FRANZEN Tobias Växjö AIS 2:31:57
35 54 RANAGÅRDEN Patrik Axa SC 2:31:59
36 67 LENNARTSSON Elias Nybro Skidklubb 2:35:05
37 73 NILSSON Jonas Nybro Skidklubb 2:35:13
38 82 STOMRUD Erik Nybro Skidklubb 2:37:37
39 36 NETTELMAN Carl-Emil SOK Viljan 2:38:16
40 62 ANDERSSON Linus Nybro Skidklubb 2:38:27
41 38 ASPELUND Viktor   2:39:05
42 68 KARLSSON Henning Nybro Skidklubb 2:40:09
43 71 ERIKSSON Martin Växjö AIS 2:41:29
44 394 OTTOSSON Martin Västerviks OK 2:41:44
45 47 ERIKSSON Jonas Växjö AIS 2:41:48
46 35 JOHANSSON Henrik Ölands SK 2:50:08
47 51 BRATTHÄLL David Färjestadens Motions IF 2:53:58
48 42 ERIKSSON Pär Rydaholms GoIF 3:05:06
49 83 JOHANNESSEN Peter Nybro Skidklubb 3:06:54
50 45 ERLANDSSON Martin Nybro Skidklubb 3:07:14
51 69 KARLSSON Henrik Hultsfreds LK 3:11:44
52 60 NILSSON David Växjö AIS 3:11:45
53 48 NILSSON David Tockarps IK 3:12:36
  34 JOHANSSON Robert Målerås IF Diskad
  57 JOHANSSON Andreas Målerås IF Diskad
  52 KAHLSTRÖM André Levide IF Ej start
  65 SPETZ Patrik Rydaholms GoIF Ej start
  80 AXENBRANT Daniel Alvesta SOK Ej start
 
    H 21- - 20 km Masstart klassisk stil
1 89 BEXELL Tobias Hvetlanda SK 1:07:40
2 90 BRAAM Thomas Hvetlanda SK 1:13:40
3 92 PERSSON Sören Hvetlanda SK 1:26:13
4 91 BRAAM Kristian Hvetlanda SK 1:33:59
 
    D 35- Masstart klassisk stil
1 97 LARSSON Wiola Nybro Skidklubb 2:37:56
2 95 LUNDH Victoria Lenhovda IF 2:56:13
3 94 FOLKESSON Jennie Brittatorps TK 3:14:39
  96 MÖLLER Åse Nybro Skidklubb Ej start
 
    H 35- Masstart klassisk stil
1 6 HELGEE Ove Alstermo IF 1:59:28
2 123 PETERSSON Patrik Dalstorps IF 1:59:42
3 10 LINDERSON Edvard Nybro Skidklubb 2:00:29
4 134 ADOLFSSON John Alstermo IF 2:01:18
5 386 FURUSKOG Kristian Berga SOK 2:01:18
6 163 HUGOSSON Jörgen Landsbro IF SK 2:01:20
7 13 KARLSSON Ulrik Lessebo OK 2:02:18
8 5 KARLSSON Stefan Ronneby OK 2:03:04
9 100 GRAHN Andreas Landsbro IF SK 2:03:30
10 385 RAGNAR Christian Berga SOK 2:03:32
11 162 ROMÉ Ivo IFK Sävsjö 2:05:29
12 165 ESKILSON Conny Eksjö SOK 2:05:39
13 117 LÖVGREN Magnus SOK Viljan 2:08:22
14 135 CARLSSON Ivar Nybro Skidklubb 2:08:36
15 159 GUSTAFSSON Andreas Hultsfreds LK 2:08:55
16 164 FORSMAN Kim Eksjö Garnisons IF 2:09:48
17 150 NILSSON Björn Högby IF 2:10:00
18 108 AXELL Klas Alvesta SOK 2:10:11
19 142 ÅSTRÖM Mikael Ronneby OK 2:10:24
20 129 LUNDQVIST Patrik Nybro Skidklubb 2:10:27
21 387 ANDERSSON Henrik Nybro Skidklubb 2:10:42
22 105 MARTIN Anders Fågelfors IF 2:10:48
23 167 SJÖBERG Torbjörn Färjestadens Motions IF 2:11:40
24 130 ARVIDSSON Fredrik Nybro Skidklubb 2:12:19
25 157 SÖDERBLOM Johan Nybro Skidklubb 2:14:09
26 119 EINARSSON Niclas Lenhovda IF 2:16:11
27 132 PETERSSON Robert Nybro Skidklubb 2:17:00
28 158 NILSSON Henrik OK Skogsfalken 2:17:27
29 111 SÖDERSTRÖM Andreas Nybro Skidklubb 2:18:01
30 116 HJELM Robert Hultsfreds LK 2:19:24
31 170 RYDH Carl-Johan Nybro Skidklubb 2:19:59
32 124 LOBERG Fredrik Fågelfors IF 2:20:45
33 98 LÅNGSTRÖM Sonny FK Vittus 2:21:58
34 122 OLOFSSON Magnus Nybro Skidklubb 2:22:27
35 139 LÖVGREN Pierre SOK Viljan 2:22:57
36 392 EGERHAG Håkan IK Livsnerven 2:24:29
37 107 ERIKSEN Håvard SOK Viljan 2:24:30
38 106 HAGMAN Jerker SOK Viljan 2:24:50
39 160 JÖNSSON Magnus OK Dacke 2:26:24
40 149 ISAKSSON Ulf Hässleby SOK 2:27:20
41 136 OLANDER Jonas Södra IF 2:30:17
42 125 JOHANSSON Björn Lenhovda IF 2:32:01
43 144 HOLM Robert Nybro Skidklubb 2:34:17
44 121 ANDREASSON Joakim Nybro Skidklubb 2:34:49
45 109 HEDLUND Fredrik Ronneby OK 2:34:53
46 102 MELLTEG Magnus Nybro Skidklubb 2:36:45
47 114 HENRIKSSON Anders Nybro Skidklubb 2:37:53
48 133 PETERSSON Johan Nybro Skidklubb 2:37:58
49 166 ZETTERSTRÖM Jesper Nybro Skidklubb 2:38:32
50 137 JÖRNELID Emil Nybro Skidklubb 2:42:28
51 120 OLSSON Pär Björnstorps IF 2:43:35
52 110 SVALLHED Stefan Berga SOK 2:44:14
53 103 PERSSON Jonas Målerås IF 2:47:27
54 140 MOBERG Niclas Nybro Skidklubb 2:49:18
55 126 RUBENSSON Henrik Nybro Skidklubb 2:50:40
56 127 ÅHNSTRAND Andreas Nybro Skidklubb 2:54:11
57 148 LANDSTRÖM Ulf Nybro Skidklubb 2:57:54
58 99 SANDEN Tobias Nybro Skidklubb 2:58:57
59 168 MÖLLER Johan SOK Viljan 3:00:06
60 155 SEBREN Kenth Axa SC 3:00:12
61 154 HÄGGBLAD Pär Alvesta SOK 3:01:09
62 115 WIDEN Pierre Nybro Skidklubb 3:01:58
63 151 JÄRGREN Per Växjö AIS 3:04:11
64 147 SMITTERBERG Fredrik Levide IF 3:24:38
65 143 OLSSON Stefan Axa SC 3:37:08
  153 HENRIKSSON Niklas Tormestorps IF Brutit
  101 SANDGREN Jimmy IFK Helsingborg Ej start
  112 ERIKSSON Jan Brittatorps TK Ej start
  113 JACOBSSON Fredrik Nybro Skidklubb Ej start
  138 PALMQVIST Lars Hvetlanda SK Ej start
  141 ERIKSSON Pär Nybro Skidklubb Ej start
  146 SVENSSON Henrik Nybro Skidklubb Ej start
  156 ZWEIGBERGK Markus Nybro Skidklubb Ej start
  161 SIVERTSSON Magnus Nybro Skidklubb Ej start
 
    D 45- Masstart klassisk stil
1 171 HAAS Sonja Nybro Skidklubb 2:36:31
2 177 STIGSON Marie Nybro Skidklubb 2:53:36
3 176 SMEDBERRG Christina OK Skogsfalken 3:00:26
4 172 BLOMBORG Eva Nybro Skidklubb 3:01:00
5 173 WANBY Anna-Stina Nybro Skidklubb 3:09:05
  175 ERLANDSSON Anneli Västerviks OK Diskad
 
    H 45- Masstart klassisk stil
1 212 BYDINGER Joakim Ronneby OK 1:57:54
2 7 SVENSSON Peter Södra IF 2:00:58
3 239 NILSSON Mikael Landsbro IF SK 2:07:30
4 234 NILSSON Benny Högby IF 2:08:07
5 11 SLÄTTENGREN Ola Nybro Skidklubb 2:09:02
6 215 LINGERSJÖ Mats Olof SOK Viljan 2:09:43
7 224 FRANSSON Per-Anders Lenhovda IF 2:10:44
8 248 HEDVALL Torgny Nybro Skidklubb 2:12:03
9 235 EVEBRING Christer IK Livsnerven 2:12:13
10 240 DROTTMAN Peter Ålems OK 2:12:19
11 194 SAMUELSSON Peter Nybro Skidklubb 2:12:55
12 216 ANDERSSON Jan-Ola Hvetlanda SK 2:13:51
13 191 PERSBERG Michael OK Dacke 2:14:11
14 242 SVENSSON Joakim Hultsfreds LK 2:15:11
15 174 SVENSSON Henrik Södra IF 2:15:30
16 232 ENGELHOLM Leif Nybro Skidklubb 2:18:53
17 221 PEDERSEN Per Nybro Skidklubb 2:19:10
18 346 WETTERSTAD Stefan Nybro Skidklubb 2:19:51
19 219 GUNNARSSON Bo-Gunnar FK Finn 2:19:56
20 199 FUNGBRANDT Roger Nybro Skidklubb 2:20:07
21 244 NILSSON Ulf Nybro Skidklubb 2:20:46
22 209 WANBY Pär Nybro Skidklubb 2:21:07
23 393 CARLSSON John Södra IF 2:21:40
24 193 STOLT Peter Storebro SC 2:22:25
25 233 HOLMBERG Torbjörn Nybro Skidklubb 2:24:09
26 229 ALMQVIST Håkan Nybro Skidklubb 2:26:34
27 225 NYBERG Gunnar Nybro Skidklubb 2:27:01
28 189 SÖDERLUND Lars Tormestorps IF 2:27:27
29 210 JOHANSSON Rolf E Västerviks OK 2:28:42
30 200 JÖNSSON Bo Växjö AIS 2:31:34
31 236 MATTISSON Hans Lessebo OK 2:31:45
32 178 LUNDQUIST Lars-Olof Nybro Skidklubb 2:33:05
33 211 HORN Krister Växjö AIS 2:33:09
34 184 ALSÉN Ola Axa SC 2:33:10
35 196 BLOMBORG Klas Nybro Skidklubb 2:33:26
36 206 NILZÉN Marcus SOK Viljan 2:34:56
37 180 LINDROOS Folke Lenhovda IF 2:35:44
38 205 HANSSON Ingvar Levide IF 2:36:12
39 230 HANSSON Olof Levide IF 2:36:12
40 198 SVENSSON Kenneth Nybro Skidklubb 2:37:05
41 195 JOHANSSON Hans Nybro Skidklubb 2:37:30
42 241 PERSSON Roger Treby IF 2:38:12
43 202 RYTTBERG Lars Tockarps IK 2:39:13
44 182 REIMER Stefan Tormestorps IF 2:40:06
45 190 COLLÉN Mats Nybro Skidklubb 2:40:23
46 207 PALMBLAD Lars Nybro Skidklubb 2:41:05
47 226 JONSSON Rikard Nybro Skidklubb 2:41:36
48 250 SVAHN Robin SWE 2:42:54
49 188 WÅHLIN Patrik OK Skogsfalken 2:43:05
50 223 ELIASSON Urban Nybro Skidklubb 2:45:37
51 245 JOHANSSON Anders Nybro Skidklubb 2:47:02
52 187 TILLBERG Arne Vissefjärda GOIF 2:47:13
53 222 CARLSSON Lars Johan Alvesta SOK 2:47:44
54 204 BERGSTRÖM Tommy Nybro Skidklubb 2:47:59
55 179 MADESTAM Lars Nybro Skidklubb 2:49:06
56 218 FÄLTSJÖ Anders Ålems OK 2:49:40
57 186 LUNDH Anders Lenhovda IF 2:51:04
58 213 KARLSSON Lars Nybro Skidklubb 2:51:49
59 214 TALTS Håkan Nybro Skidklubb 2:56:54
60 231 ERLANDSSON Staffan Västerviks OK 2:58:43
61 243 EKELUND Conny Kexholms SK 2:58:49
62 227 NILSSON Bengt-Elof Tockarps IK 3:05:44
63 247 ERIKSSON Måns Ronneby OK 3:07:17
64 197 HÄGERBRAND Jens Vissefjärda GOIF 3:08:47
65 249 JOHANSSON Magnus Målerås IF 3:17:40
  181 BORGRYD Tony Nybro Skidklubb Ej start
  183 STRÖM Lars Nybro Skidklubb Ej start
  185 JOHANSSON Sven OK 64 Torpa Ej start
  201 MAGNUSSON Tomas Nybro Skidklubb Ej start
  203 PETTERSSON Jan Levide IF Ej start
  237 CEDERBLAD Anders Nybro Skidklubb Ej start
  238 HERTIN Michael Västerviks OK Ej start
  246 NORRLIN Gert Alvesta SOK Ej start
  378 KÄLLÉN Per Nybro Skidklubb Ej start
  383 KARLSSON John Södra IF Ej start
 
    D 55- Masstart klassisk stil
1 251 LARSSON Inger Nybro Skidklubb 3:30:10
  252 BLOMGREN Eva Nybro Skidklubb Ej start
  253 OLSSON Solveig OK Orion Ej start
 
    H 55- Masstart klassisk stil
1 382 ANDERSSON Magnus Ålems OK 2:07:29
2 271 SOLSTRAND Christer SOK Viljan 2:08:06
3 9 MAGNUSSON Per-Åke Nybro Skidklubb 2:10:05
4 266 OLAUSSON Kenneth Ålems OK 2:16:08
5 261 CHRISTERSSON Tony Lenhovda IF 2:16:42
6 259 ERIKSSON Tomas Nybro Skidklubb 2:23:18
7 272 JOHANSSON Björn Målerås IF 2:30:00
8 390 PERSSON Roland Treby 2:30:26
9 258 HÅKANSSON Bengt Björnstorps IF 2:30:57
10 267 DYVIK Peter Nybro Skidklubb 2:35:05
11 268 ANDERSSON Frank Nybro Skidklubb 2:39:44
12 276 FREDRIKSSON Bo OK Orion 2:40:12
13 257 JOHANSSON Kent Nybro Skidklubb 2:42:29
14 254 SKÅRNER Per Nybro Skidklubb 2:43:41
15 264 ENGSTRÖM Per-Ivan OK Orion 2:44:25
16 263 ANDERSSON Ronny Ölands SK 2:53:36
17 273 FREDRIKSSON Mats Färjestadens Motions IF 2:58:06
18 256 EHRNBORG Jan-Åke Torbjörn  Nybro Skidklubb 3:02:25
19 265 BLOMGREN Lars-Ove Nybro Skidklubb 3:16:18
  255 KAHLSTRÖM Rolf Svaide Roma SOK Ej start
  260 WAHLSTEN Mats Växjö AIS Ej start
  262 NEERGAARD Steven Växjö AIS Ej start
  269 JOHNSSON Kent Alvesta SOK Ej start
  270 NILSSON Ingemar Växjö AIS Ej start
  274 JOSEFSSON Hans IF Ski Team Skåne Ej start
  277 HOLMLUND Christer Lenhovda IF Ej start
 
    H 65- Masstart klassisk stil
1 282 LUNDQVIST Lars Nybro Skidklubb 2:34:41
2 279 HOLGERSSON Bo Nybro Skidklubb 2:38:02
3 281 SVENSSON Lars-Olof Växjö AIS 2:41:19
4 283 ROOTH Sten Brittatorps TK 2:52:06
5 285 KARLSSON Stig Lessebo OK 2:56:28
6 388 PERSSON Lars Treby 2:59:55
7 389 NILSSON Jan Treby 3:03:24
8 284 FOLKESSON Bo Brittatorps TK 3:15:48
9 280 GUNNARSSON Lennart Ölands SK 3:16:25
10 286 INGEMARSSON Leif FK Vittus 3:36:43
  278 JOHANSSON Jan SOK Viljan Ej start
 
    Damer Motion - 20 km Masstart klassisk stil
1 289 ROTH Linda Lenhovda IF 1:27:02
2 295 WESTBERG Sofia OK Skogsfalken 1:39:45
3 288 TENLAND Christina Växjö AIS 1:41:20
4 290 ESTVIK Linnéa SWE 1:47:20
5 294 JANSSON Linda Elmhults SC 1:49:01
6 292 WÅHLIN Hanna OK Skogsfalken 1:50:14
7 297 FRANSSON Lotta Lenhovda IF 1:52:13
8 291 PERSSON Anna   1:59:31
9 298 RYBERG Elin SWE 2:11:44
10 296 JOHANSSON Emma Nybro Skidklubb 3:05:19
11 287 JOHANSSON Anne Nybro Skidklubb 3:05:22
 
    Damer Motion - 40 km Masstart klassisk stil
1 307 JOSEPHSON Malin SWE 2:55:47
2 300 ALMÉN Louise SWE 2:57:59
3 308 ULVAGÅRDEN Johanna SWE 2:58:53
4 301 PÅLBRINK Ann-Ki OK Gynge 3:01:34
5 306 JOHANSSON Marie SWE 3:02:19
6 305 GUSTAFSSON Ida SWE 3:07:53
7 302 WAHLSTEN Monica Växjö AIS 3:14:46
8 303 ELMGREN Anette Björkshults IF 3:15:29
  304 ROSLUND Sara SWE Brutit
 
    Herrar Motion - 20 km Masstart klassisk stil
1 314 NILSSON Fredrik Hultsfreds LK 1:12:28
2 310 NILSSON Ingvar Nybro Skidklubb 1:35:03
3 319 EKVALL Fredrik SWE 1:42:18
4 320 PERSSON Anders SWE 1:44:13
5 316 STÅHL David SWE 1:46:56
6 317 LENNARTSSON Johannes OK Dacke 1:47:03
7 313 LENNARTSSON Alexander OK Dacke 1:48:48
8 312 PERSSON Mats-Ola Tormestorps IF 2:05:29
9 311 MELIN Johan SWE 2:11:40
10 318 LENNARTSSON Mikael OK Dacke 2:14:53
11 315 LENNARTSSON Linus OK Dacke 2:15:05
12 309 SVENSSON Jonas Ankarsrums OK 2:18:20
 
    Herrar Motion - 40 km Masstart klassisk stil
1 325 SJÖSTRAND Olof SWE 2:10:11
2 331 JOHANSSON Stefan SWE 2:10:39
3 356 HÅKANSSON Johan SWE 2:23:29
4 372 INGEMARSSON Olof SWE 2:24:17
5 342 PETERSSON Jörgen Björkshults IF 2:24:44
6 353 NORRLIN Johan SWE 2:27:16
7 374 PETERSSON Rickard Axa SC 2:28:24
8 362 PEDERSEN LARS Nybro Skidklubb 2:30:07
9 330 TENLAND Mattias Växjö AIS 2:31:37
10 321 TENLAND Simon Växjö AIS 2:31:40
11 373 SJÖHOLM Fredrik Nybro Skidklubb 2:33:36
12 324 NYMANN Carl SWE 2:34:22
13 352 LINDQVIST Nicklas Landsbro IF SK 2:37:57
14 347 THÄRNING Alexander SWE 2:38:04
15 339 WAHLSTEN Adam Växjö AIS 2:39:25
16 341 FERMSKOG Roger SWE 2:40:03
17 375 ANDERSSON Anton SWE 2:43:09
18 333 HERMANSSON Jakob Växjö AIS 2:43:25
19 364 JOHANSSON Andreas Växjö AIS 2:43:27
20 379 OLSSON Bengt OK Gynge 2:43:33
21 366 ARVIDSSON Per SWE 2:44:04
22 344 TENLAND Bo Växjö AIS 2:45:32
23 328 ÖSTERGAARD Jan Köpenhamn SK 2:48:01
24 348 JOHANSSON Hans-Åke Vissefjärda GOIF 2:48:35
25 334 CARLSSON Tobias SWE 2:49:54
26 354 KARLSSON Fredrik FK Finn 2:50:57
27 361 KARLSSON Roger Nybro Ski 2:52:16
28 358 YLANDER Fredrik Simlångsdalens IF 2:52:40
29 343 LINDVALL Oscar Malmö 2:55:21
30 368 KARLSSON Evert IK Livsnerven 2:55:27
31 371 AGARDH Patrik SWE 2:55:32
32 367 SAARELA Henrik Nybro Skidklubb 2:55:42
33 360 ROSENDAHL Sebastian SWE 2:56:23
34 351 LJUNGDAHL Lars SWE 2:56:25
35 365 EKBERG marcus SWE 2:58:18
36 323 ULVAGÅRDEN Andreas SWE 2:58:53
37 357 EDEBORG Per SWE 3:00:13
38 355 NORDBLAD tomas SWE 3:00:42
39 335 BARD Olof Nybro Skidklubb 3:00:59
40 329 OLSSON Roger SWE 3:05:04
41 349 NILSSON Martin Lund 3:06:39
42 350 NILSSON Marcus SWE 3:09:19
43 376 PERSSON Karl-Johan Tormestorps IF 3:09:55
44 363 LANGE Knut SWE 3:12:35
45 391 PERSSON Mattias Elmhults SK 3:13:02
46 322 HÄGERBRAND Pontus SWE 3:14:21
47 326 EDMAN David Nybro Skidklubb 3:16:01
48 327 EKMAN Ronnie SWE 3:18:35
49 345 MEYNERT Per SWE 3:23:23
50 369 SJÖBERG Fredrik Nybro Skidklubb 3:24:07
51 336 RISENBERG Per-Ola Nybro Skidklubb 3:27:07
52 370 POULSEN Michael Danmark 3:27:19
53 337 JENS Poulsen SWE 3:27:23
54 359 DYBNER Göran SWE 3:37:07
  340 AHL Robin ÖrjansklubbenRamkvilla IF  Brutit
  338 FRANSSON Jonas SWE Ej start
  377 POULSEN Jens Danmark Ej start
Uppdaterad: 30 DEC 2013 19:10 Skribent: Henrik Andersson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Nybro Skidklubb - Skidor
Svartbäcksmåla, Box 220
38223 Nybro

Kontakt:
Tel: 0706496920
E-post: This is a mailto link

Se all info